Kosmetyka estetyczna

Fotoodmładzanie

„Twarz, która nie promienieje światłem, nigdy nie będzie gwiazdą”
                                                                                                                                  William Blake

 

Któż z nas nie chciałby usłyszeć, że wygląda promiennie, młodo i rześko?

 Nie ważne, ile mamy lat i czy na naszej twarzy pojawiły się już pierwsze zmarszczki, zawsze warto dbać o zdrowy wygląd skóry, zapobiegać niechcianym zmianom oraz zwalczać te, które zagościły na dobre.

Stosowanie odpowiednich kosmetyków, korzystanie ze specjalistycznych zabiegów kosmetycznych to już niemal obowiązek każdego, kto myśli o zachowaniu dobrego wyglądu na długie lata.
           Fotoodmładzanie, czyli laserowe odmładzanie skóry, to jeden ze sposobów na efektywną i bezinwazyjną walkę ze śladami, jakie na skórze pozostawiają upływający czas oraz szkodliwe czynniki zewnętrzne (zanieczyszczenia, niezdrowe promieniowanie słoneczne, dym tytoniowy etc.). Impulsowe wiązki światła IPL emitowane przez laser uelastyczniają skórę, regenerują jej komórki, poprawiają jędrność oraz koloryt cery.

Fale emitowane podczas zabiegu działają na płytsze zmarszczki, blizny potrądzikowe, likwidują przebarwienia oraz piegi. Fotoodmładzanie skóry jest także zalecane w przypadku występowania nawracających problemów dermatologicznych, które trudno zwalczyć innymi dostępnymi metodami, takich jak: rozszerzone naczynka, rumień twarzy, rozszerzone pory skórne, trądzik różowaty.

 Zaletą zabiegu jest równoczesne oddziaływanie na wszelkiego typu zmiany skórne.

Każda kuracja fotoodmładzania poprzedzona jest konsultacją i wywiadem, podczas którego kosmetolog  oceni, czy skóra może zostać poddana działaniu światła IPL. Jeśli nie ma przeciwwskazań (np. ciąża, leki fotouczulające, cukrzyca, nowotwory, bielactwo, nadmierna
opalenizna etc.), można się podać zabiegowi.

Jest on bezbolesny i trwa ok. 30 minut. Ponieważ światło IPL działa na głębsze obszary skóry, a naskórek podczas ingerencji głowicy laserowej nie jest naruszany lub podrażniany, na twarzy nie pojawiają się zaczerwienienia i obrzęki charakterystyczne np. dla kuracji złuszczających (kwasy, peelingi).
              Efekty fotoodmładzania widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak dla osiągnięcia naprawdę spektakularnych rezultatów  wskazane jest wykonanie całej ich serii, najlepiej 4 do 6 zabiegów powtarzanych w odstępach dwu- lub trzytygodniowych. Ponieważ skóra po fotoodmładzaniu przesusza się i łuszczy, wymaga dobrego nawilżenia i odżywienia.

« Powrót na stronę główną