Masaże

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny w Luboniu k/ PoznaniaLudzkość od tysięcy lat zna zbawienny wpływ masażu klasycznego na ludzki organizm.

Już w starożytności technikę tę stosowano jako panaceum na wszelkie dolegliwości ciała i ducha. Dziś również stanowi świetny sposób na uporanie się z różnego typu bólami czy napięciem.

Masaż klasyczny to forma stymulowania ciała polegająca m.in. na uciskaniu, ugniataniu, nacieraniu, głaskaniu oraz oklepywaniu. Podczas zabiegu do działania pobudzana jest nie tylko skóra, lecz także mięśnie, kości i stawy.

Masaż klasyczny można wykonywać na powierzchni całego ciała lub – jeśli dolegliwość jest szczególnie dotkliwa w obrębie jednej partii ciała (np. plecy, ramiona, kark) – miejscowo. Masaż to nie tylko sposób na zredukowanie dolegliwości bólowych . Dzięki zmniejszeniu napięcia mięśni poprzez wykonywanie odpowiednich technik masowania ciało rozluźnia się, zwiększa się sprężystość mięśni, poprawia się krążenie i ukrwienie organizmu, a skóra staje się elastyczniejsza, przez co bardziej jędrna.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że przy wykonywaniu tego typu zabiegu redukowana jest tkanka tłuszczowa, a przemiana materii znacznie przyspiesza.

Masaż klasyczny to zawsze bardzo dobry sposób na relaks i polepszenie samopoczucia.

Cennik masażu klasycznego

 

« Powrót na stronę główną