Peeling dyniowy

Wiele osób zmaga się problemami przebarwień posłonecznych i pozapalnych. Do tego dochodzą problemy cery przetłuszczającej się takie jak łojotok, grudki, zaskórniki i krostki. Rozwiązaniem tych problemów mogą być profesjonalne gabinetowe peelingi chemiczne.

Peelingi oparte na kwasach np. glikolowy, mlekowy i salicylowy dają doskonałe efekty w terapii cery tłustej i zmęczonej oraz wspomagają leczenie trądziku pospolitego.  Łatwiej znikają niedoskonałości związane z tymi przypadłościami, ale także przebarwienia oraz objawy fotostarzenia.

Najnowszym składnikiem dodawanym do zabiegów z kwasami jest wyciąg z dyni. Ten składnik aktywny jest bardzo bogaty w retinol, czyli witaminę A. Dzięki użyciu tego składnika intensyfikuje się działanie kwasów syntetycznych. Witamina A posiada właściwości regulacji pracy gruczołów łojowych i bardzo silnie odmładza naszą skórę, poprzez stymulację skóry właściwej. Zabiegi peelingu dyniowego skutkują widocznym i znacznym zmniejszeniem się ilości grudek, zaskórników i krost. Zawartość retinolu, który jest naturalnym przeciwutleniaczem,  w wyciągu z dyni opóźnia procesy starzenia się skóry chroniąc ją przed działaniem wolnych rodników.

Zabiegi peelingu dyniowego najlepiej wykonywać w serii. Częstotliwość to 6 zabiegów co około 10-14 dni. Do efektów kuracji można zaliczyć m.in. zmniejszenie ilości wydzielanego serum, zmniejszenie rozszerzonych porów, redukcję ilości krostek, a ponadto rozjaśnienie przebarwień i bardzo wyraźne wygładzenie naszej skóry. Koloryt naskórka staje się równomierny, tak jak jego powierzchnia. Polecamy zabieg peelingu dyniowego wszystkim, którzy oczekują takich efektów.

« Powrót na stronę główną