Pielęgnacja dłoni

Manicure klasyczny

„Całuję twoją dłoń, madame, śniąc, że to usta twe. Przed tobą chylę skroń, madame, bo dobry ton tak chce”-  śpiewano w popularnym songu z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Całowanie dłoni wyszło już nieco z mody, jednak nigdy dobrym zwyczajem nie przestanie być dbałość o ich wygląd.

Zadbane ręce  wiele mówią o ich właścicielu, patrzymy na nie często, nawet nieświadomie. Regularnie wykonywany manicure to gwarancja dobrej kondycji dłoni. Wykonywany profesjonalnie w gabinecie kosmetycznym gwarantuje doskonały efekt końcowy

Manicure klasyczny polega na opiłowaniu paznokci, wycięciu skórek i nałożeniu odżywki oraz – na życzenie Klientki – wybranego lakieru. Zabieg wycinania skórek warto powierzyć wykwalifikowanej kosmetyczce, ponieważ  istotna jest tu precyzja, która pozwala uniknąć uszkodzeń naskórka.

 Jeśli wokół paznokcia nie narastają skórki bądź są one delikatne i mało widoczne, wykonuje się wówczas manicure biologiczny. Polega on – podobnie jak klasyczny – na kąpieli dłoni w roztworze zawierającym substancje zmiękczające i odżywiające, opiłowaniu i wygładzeniu paznokci oraz nałożeniu na nie odżywek i lakieru.

 Profesjonalny, wykonywany regularnie manicure – zarówno klasyczny, jak i biologiczny – to gwarancja pięknego wyglądu dłoni na długie lata.

« Powrót na stronę główną