Pielęgnacja stóp

Pedicure frezarkowy

„W płatkach róży zapisuję miłość swoją…i tkam z nich dywan byś nigdy nie poraniła stóp swoich w wędrówce naszej codzienności…” – pisał rzymski poeta i filozof Seneka.

Stopy, które niosą nas przez całe życie to ta część ciała, o której zdajemy się często zapominać, a o którą powinniśmy dbać szczególnie. Przecież nie bez powodu mówi się, że szczytem osiągnięć jest „posiadanie świata u swoich stóp”, wyrazem najwyższej wdzięczności jest „całowanie po stopach”, a oznaką oddania- „ścielenie się u stóp”.

Stopy zatem zawsze powinny być zdrowe, zadbane i ładne – tak latem, gdy wkładamy klapki lub sandały, jak i zimą – kiedy chowamy je w ciepłych kozakach i botkach. Codzienna ich pielęgnacja to konieczność – dokładna higiena, masaże, moczenie w solach, usuwanie powierzchownych zrogowaceń czy wcieranie kremów.

To jednak tylko początek drogi do pięknych stóp na długie lata. W utrzymaniu ich dobrego stanu niezbędny jest – przynajmniej raz na jakiś czas – profesjonalny pedicure frezarkowy.

W salonie kosmetycznym każdy zabieg pedicure dobierany jest do indywidualnych potrzeb. Po przygotowaniu naskórka do zabiegu (kąpiel stóp w specjalnych solach, użycie profesjonalnych preparatów Camillen) stopy są dezynfekowane. Po wyrównaniu i obcięciu paznokci z miejsc, w których nagromadziły się zrogowacenia naskórek usuwany jest za pomocą frezarki. Za jej pomocą likwidowane są także skórki przy paznokciu oraz bruzdy lub zgrubienia na paznokciu. W pedicure frezarkowym dzieła pielęgnacji stóp wieńczy peeling stóp oraz wmasowanie odpowiedniego balsamu – w zależności od potrzeb: natłuszczającego, pielęgnacyjnego oraz pory roku: latem chłodzącego, a zimą rozgrzewającego.

Cennik – pedicure frezarkowy

« Powrót na stronę główną