Zabiegi na okolice oczu

Nitkowanie

Nitkowanie ( ang. threading) to metoda usuwania niechcianego owłosienia za pomocą bawełnianej nici, splecionej w odpowiedni sposób.

Ta metoda depilacji pochodzi z zamierzchłych czasów i rozwinęła się w krajach arabskich. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych metod usuwania owłosienia również w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych.

Podczas zabiegu nić jest w odpowiedni sposób spleciona i przesuwana po depilowanym obszarze -usuwany jest cały, równy rząd włosków, w wyniku czego linia brwi jest bardzo precyzyjna i wyraźna.

Nitkowanie służy przede wszystkim do nadawania idealnego kształtu brwiom, ale można również usuwać włosy z boków twarzy, górnej wargi, brody i innych małych powierzchni. Zaletą zabiegu jest fakt, że nawet najcieńsze i bardzo krótkie włoski są usuwane.

Metoda ta jest w stu procentach naturalna, nie są używane żadne środki chemiczne, jedynie bawełniana nić, która po jednorazowym zastosowaniu jest wyrzucana. Do zabiegu nie ma przeciwwskazań, nadaje się nawet dla cery bardzo wrażliwej i naczyniowej. Efekt utrzymuje się około 3-4 tygodni, ponieważ włosy są usuwane z cebulkami. Skóra po zabiegu nie jest podrażniona, jak np. po woskowaniu, a zaczerwienienie po zabiegu utrzymuje się zaledwie kilka minut.

« Powrót na stronę główną