Zabiegi na twarz

Zabiegi nawilżające

1. Polli Peel

Najczęściej eksponowane części naszego ciała – twarz, szyja i dekolt – wymagają szczególnej troski. Narażona na działanie czynników zewnętrznych skóra, która je pokrywa, potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, polegającej m.in. na oczyszczaniu cery ze zrogowaciałych komórek naskórka.

Polli peel to zabieg, który – oprócz właściwości oczyszczających – ma działanie silnie nawilżające i zwiększające elastyczność skóry. Zastosowanie preparatu, bogatego w polihydroksykwasy (PHA), ma działanie przeciwutleniajace. Kwasy te mogą być stosowane do skóry nadwrażliwej, odwodnionej oraz z wszelkimi zmianami o charakterze łojotokowym, trądzikowym czy egzemy. Kwasy te są pochodną naturalnie występujących w skórze glikozoaminoglikanów i tak jak one dobrze wiążą wodę z powietrza i zatrzymują wilgoć w naskórku. Dzięki zastosowaniu Polli peel skóra odzyskuje koloryt i jest gładsza. Preparaty, które bardzo dokładnie oczyszczają cerę, przygotowują ja również na wchłanianie substancji aktywnych zawartych w komponentach zastosowanych podczas zabiegu.

Polli peel zalecany jest dla skóry suchej, delikatnej i wrażliwej. Jego działanie wspomaga regenerację komórek, przyspiesza procesy gojenia, a także przeciwdziała utracie elastyczności skóry. Preparaty stosowane podczas zabiegu Polli peel nie podrażniają skóry.

2. Maska Nano Bio-Fiber

Wystarczy jedynie 15-20 minut, by nawet najbardziej zabiegani i zmęczeni posiadacze przesuszonej skóry poprawili jej kondycję. Tyle czasu jest bowiem potrzebne na nałożenie maski o silnych właściwościach wybielających, odżywczych, nawilżających, zmiękczających i kojących – Nano Bio-Fiber.

Nazywana „drugą skórą” daje bardzo dobry efekt odświeżenia. Składniki zawarte w masce – m.in. bioceluloza, aloes, algi czy wyciąg z ogórka – są aplikowane za pośrednictwem elastycznego płata umieszczanego na twarzy. Maska ściśle do niej przywiera, dzięki czemu wchłanianie odżywczych składników jest niezwykle efektywne i następuje błyskawicznie.

Warto podkreślić, że bioceluloza jest tysiąc razy cieńsza od ludzkiego włosa. Dzięki swej niesamowitej strukturze jest obecnie najcieńszym, naturalnym włóknem wykorzystywanym w kosmetyce.

Nano Bio-Fiber dzięki obecności kwasu hialuronowego oraz morskich wodorostów nawilża zmęczoną, przesuszoną skórę. Ekstrakt z Imperata Cylindrica odświeża skórę.

Maska polecana jest dla cer suchych, zmęczonych, potrzebujących szybkiego odżywienia.

3. Algi z ampułką i masażem

Niezwykłe właściwości alg, czyli glonów morskich, od dawna znane były w kulturach Dalekiego Wschodu, i – choć stosowano je głównie jako składnik potraw – wiedziano także o ich doskonałym wpływie na skórę.

Od niedawna algi zaczęły być wykorzystywane na szeroką skalę w kosmetyce. Ze względu na zawartość witamin z grupy B algi mają zdolność odnowy naskórka. Zawarte w nich witaminy E i C oraz beta-karoten wspomagają zwalczanie wolnych rodników, wzmacniają naczynia krwionośne, aktywizują procesy zachodzące w skórze i poprawiają koloryt cery.

Algi są również niezwykle bogate w mikroelementy i cenne aminokwasy. Wszystkie składniki alg maja niezwykle korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie skóry – jej nawilżenie, elastyczność, prawidłowe odżywienie, koloryt czy gładkość. Zabieg kosmetyczny na bazie alg dobierany jest pod kątem potrzeb danej skóry. W zależności od tego, z jakim problemem boryka się cera, aplikowane są odpowiednie składniki. Po podaniu preparatu algowego widoczny jest efekt rewitalizujący, spowodowany pobudzaniem syntezy kolagenu. Zabieg zakończony jest nałożeniem ampułki ze składnikami odżywczymi, które są wmasowywane w skórę twarzy. Delikatny masaż twarzy doskonale pobudza działanie składników odżywczych oraz relaksuje.

« Powrót na stronę główną