Zabiegi na twarz

Zabiegi oczyszczające

Oczyszczanie manualne

Jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych twarzy jest oczyszczanie manualne.

Polega na dokładnym oczyszczeniu cery z zanieczyszczeń w postaci czarnych i białych zaskórników, prosaków oraz różnego rodzaju wykwitów skórnych.

Profesjonalne oczyszczanie manualne wymaga fachowej wiedzy kosmetycznej, dlatego powinno się je wykonywać wyłącznie w wyspecjalizowanych gabinetach. Samodzielne, pozornie łatwe „wyciskanie”, może doprowadzić do stanów zapalnych, a w konsekwencji do powstania nieestetycznych blizn.

Oczyszczanie manualne, choć dość czasochłonne, jest niezwykle efektywne, a -powtarzane regularnie – daje długotrwałe rezultaty.

W pierwsza fazie zabiegu skóra jest rozpulchniana i zmiękczana ciepłą parą z wapozonu, w wyniku czego rozszerzają sie pory skórne. Kolejny etap to oczyszczanie właściwe, wykonywane ręcznie. W ostatniej fazie następuje łagodzenie podrażnień i zamykanie porów. Wbrew powszechnie panującemu przekonaniu, zabieg nie jest bolesny ani nie sprawia, że przez kilka kolejnych dni twarz jest czerwona i wygląda na podrażnioną. Wykonany profesjonalnie i według prawideł sztuki jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym.

 

« Powrót na stronę główną