Zabiegi na twarz

Zabiegi złuszczające

Peeling dyniowy

Pomarańczowa, pękata i wszechobecna w ostatnich dniach października i pierwszych dniach listopada. Dobra na zupę, przecier, leczo. Ma smaczne pestki i pięknie pachnie. Tyle wiadomo o dyni.

            Tymczasem owoc  ten to nie tylko walory smakowe i zapachowe. To także bogate źródło substancji, które mają zbawienny wpływ na naszą skórę. Dynia bogata jest w białko, witaminę A, witaminy z grupy B czyli B1, B2, PP i C, zawiera dużo wapnia, żelaza, magnezu i fosforu. Natomiast wyciąg z dyni, który stanowi składnik preparatów kosmetycznych, zawiera spore ilości kwasu glikolowego, mlekowego i salicylowego. Kwas glikolowy działa przeciwzmarszczkowo, regeneracyjnie i przeciwzapalnie. Kwas mlekowy ma właściwości antybakteryjne i rozjaśniające, a kwas salicylowy złuszczające i oczyszczające naskórek. 

            Peeling, który zawiera wyciąg z dyni, jest wskazany jako zabieg wspomagający leczenie trądziku i jako zabieg złuszczający. Pomaga uporać się z  krostkami, zaskórnikami, stanami zapalnymi, stanami ropnymi i przebarwieniami pozapalnymi. Dzięki swoim właściwościom regenerującym peeling dyniowy skutecznie przeciwdziała fotostarzeniu się skóry. Właściwości rozjaśniające preparatu zwalczają przebarwienia po opalaniu. Peeling dyniowy znajduje również zastosowanie dla cery przetłuszczającej się.

            Zabiegi peelingu dyniowego wykonuje się w miesiącach, w których skóra nie jest narażona na ostre działanie promieni słonecznych. Wskazane jest zatem, by poddawać się im w okresie od września do maja. Efektywność peelingu z dyni zapewnia wykonanie całej  serii, składającej się z 6 zabiegów wykonywanych z co najmniej dwutygodniowym odstępem czasowym. Zalecane jest również zastosowanie serii „przypominającej” przed upływem 12 miesięcy od wykonania  pierwszej partii zabiegów.

            Przed zastosowaniem peelingu dyniowego należy przeprowadzić test uczuleniowy. Jeśli na skórze nie pojawią się odczyny alergiczne, kosmetolog zaleci stosowanie odpowiednich preparatów, które przygotują cerę do zastosowania peelingu dyniowego.

            Efekty działania zabiegu złuszczającego są natychmiastowe. Już  drugiego dnia po pierwszym zabiegu skóra zaczyna się złuszczać (złuszczanie może trwać do 6 dni), a wraz ze złuszczaniem naskórka zanikają zmiany ropne, krosty i zaskórniki. Twarz jest rozjaśniona, a przebarwienia są mniej widoczne. Po każdym kolejnym zabiegu skóra odzyskuje młodzieńczy blask i wygląda zdrowo.

Cennik – peeling dyniowy

AH Care- zabieg na kwasach owocowych w stężeniu 10 i 20%

Zabieg intensywnie stymulujący odnowę skóry. Martwe komórki naskórka są usuwane, zmarszczki zredukowane. Składnikiem aktywnym jest kwas glikolowy otrzymany z nieoczyszczonego cukru oraz aminokwas L-Argine. Są to produkty nowej generacji, wypełniające przestrzeń pomiędzy typowymi kosmetykami pielęgnacyjnymi o terapią dermatologiczną. W połączeniu z wiedzą odpowiednio przeszkolonej kosmetyczki pozwala uzyskać doskonałe efekty. Zabiegi te najlepiej wykonywać w serii 6-8 zabiegów wykonywanych co 7 dni.

« Powrót na stronę główną