Zabiegi relaksacyjne

Czekoladowa rozkosz

Kąpiele w mleku to synonim luksusu i wszystkiego, co dobre dla naszego ciała. Gdyby jednak piękna królowa Kleopatra znała właściwości, zapach i energię czekolady, już nigdy więcej nie zanurzyłaby się w niczym innym, niż tej cudownej mieszance kakao i masła kakaowego, tłuszczy, przypraw oraz mleka. Na szczęście współczesnym dane jest korzystać nie tylko z doskonałych walorów smakowych „ boskiej” czekolady, jej właściwości antydepresyjnych i uspokajających.

Ma ona także szerokie zastosowanie w kosmetyce, czyniąc wszelkie zabiegi z jej użyciem nie tylko efektywnymi i dobrze wpływającymi na wygląd i funkcjonowanie ciała, lecz także niezwykle przyjemnymi i relaksującymi.

Zawarte w czekoladzie składniki maja zbawienny wpływ na nasze ciało – ujędrniają, nawilżają, odmładzają i dodają energii. Flawonoidy – jeden ze składników kakaowca – opóźniają procesy starzenia skóry poprzez neutralizację działania wolnych rodników. Obecna w czekoladzie kofeina wysmukla sylwetkę, zmniejsza cellulit i oczyszcza skórę z toksyn. Zawartość cennych mikroelementów – żelaza, cynku, magnezu i wapnia –pobudza krążenie i sprawia, że skóra odzyskuje jędrność i staje się elastyczna. Wszelkie zabiegi kosmetyczne z użyciem czekolady są niezwykle przyjemne i doskonale wpływają na nasze samopoczucie, głównie za sprawa doskonałych właściwości aromaterapeutycznych.

Czekoladę zatem pokochać trzeba i to nie tylko ze względu na jej boski smak.

 

« Powrót na stronę główną